ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ SEMEP    ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ SEMEP     ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ  SEMEP  ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

Ε. ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SEMEP ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ

Διεθνείς συναντήσεις του SEMEP μέχρι τώρα

·        Πρώτη συνάντηση ειδικών (Ελλάδα, Αθήνα, Νοέμβριος 1994).

·        Πρώτη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Ελλάδα, Αθήνα, Σεπτέμβριος 1996).

·        Πρώτο διεθνές θερινό σχολείο του SEMEP, για δέκα μαθητές και δύο καθηγητές από καθεμιά από τις συμμετέχουσες χώρες (Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, Αύγουστος 1997).

·        Δεύτερη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, Αύγουστος 1997).

·        Τρίτη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, Ιούλιος 1998).

·        Έκτακτη συνάντηση εθνικών συντονιστών, για επιβεβαίωση της συνέχισης του προ­γράμματος (Ελλάδα, Αθήνα, Δεκέμβριος 1999).

·        Τέταρτη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Ιταλία, Γένοβα, Ιούλιος 2000).

·        Τριήμερο διεθνές σεμινάριο για δύο καθηγητές από καθεμιά από τις συμμετέχουσες χώρες (Ελλάδα, Αθήνα, Νοέμβριος 2000).

·        Πρώτο τοπικό θερινό σχολείο του SEMEP, για δύο καθηγητές από καθεμιά από έξι γειτονικές με την Τουρκία χώρες (Τουρκία, Αττάλεια, Μάιος 2001).

·        Πέμπτη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Τουρκία, Αττάλεια, Ιούνιος 2001).

·        Τοπική συνάντηση εθνικών συντονιστών (Σλοβενία, Ίζολα, Οκτώβριος 2001).

·        Έκτη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Ελλάδα, Αθήνα, Απρίλιος 2002).

·        Έβδομη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Τουρκία, Κωνσταντινούπολη, Απρίλιος 2003).

·        Όγδοη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Ιταλία, Γένοβα, Ιούλιος 2004).

·        Δεύτερο τοπικό θερινό σχολείο του SEMEP, για δύο καθηγητές από καθεμιά από τρεις γειτονικές με την Τουρκία χώρες (Τουρκία, Αττάλεια, Ιούλιος 2004).

·        Διήμερο διεθνές σεμινάριο για δύο καθηγητές από καθεμιά από τις συμμετέχουσες χώρες (Ελλάδα, Αλεξανδρούπολη, Νοέμβριος 2004).

·        Ένατη συνάντηση εθνικών συντονιστών (Τουρκία, Κωνσταντινούπολη, Μάιος 2005).